Espezieen zerrenda

Azpian webgunean publikatutako espezieen zerrenda ikus daiteke.

Accipiter nisus
Gabirai arrunta see url Accipiter nisus
Falconiformes Accipitridae
Aegolius funereus
Tengmalm hontza see url Aegolius funereus
Strigiformes Strigidae
Alauda arvensis Passeriformes Alaudidae
Alca torda
Pottorro arrunta view Alca torda
Charadriiformes Alcidae
Alcedo atthis
Martin arrantzalea follow site Alcedo atthis
Coraciiformes Alcedinidae
Alectoris rufa
Eper gorria get Alectoris rufa
Galliformes Phasianidae
Alosa alosa Clupeiformes Clupeidae
Alytes obstetricans Anura Alytidae
Anguis fragilis Squamata Anguidae
Aquila chrysaetos
Arrano beltza Aquila chrysaetos
Accipitriformes Accipitridae
Aquila pennata
Arrano txikia Aquila pennata
Accipitriformes Accipitridae
Ardea cinerea
Lertxun hauskara follow url Ardea cinerea
Ciconiiformes Ardeidae
Asio flammeus
Zingira-hontza Asio flammeus
Strigiformes Strigidae
Asio otus
Hontz ertaina Asio otus
Strigiformes Strigidae
Athene noctua
Mozolo arrunta Athene noctua
Strigiformes Strigidae
Balaenoptera acutorostrata Cetartiodactyla Balaenopteridae
Balaenoptera borealis Cetartiodactyla Balaenopteridae
Balaenoptera physalus
Zere arrunta Balaenoptera physalus
Cetacea Balaenopteridae
Barbastella barbastellus
Baso-saguzarra Barbastella barbastellus
Chiroptera Vespertilionidae
Blanus cinereus
Lurpeko sugea Blanus cinereus
Squamata Amphisbaenidae
Bubo bubo
Hontz handia Bubo bubo
Strigiformes Strigidae
Bufo bufo
Apo arrunta Bufo bufo
Anura Bufonidae
Buteo buteo
Zapelatz arrunta Buteo buteo
Accipitriformes Accipitridae
Calotriton asper
Uhandre piriniotarra Calotriton asper
Caudata Salamandridae
Canis lupus
Otsoa Canis lupus
Carnivora Canidae
Capreolus capreolus Cetartiodactyla Cervidae
Caprimulgus europaeus
Zata arrunta Caprimulgus europaeus
Caprimulgiformes Caprimulgidae
Certhia brachydactyla
Gerri-txori arrunta Certhia brachydactyla
Passeriformes Certhiidae
Cervus elaphus
Orein arrunta Cervus elaphus
Artiodactyla Cervidae
Cetorhinus maximus
Marrazo erraldoia Cetorhinus maximus
Lamniformes Cetorhinidae
Chalcides bedriagai
Eskinko bostatza Chalcides bedriagai
Squamata Scincidae
Chionomys nivalis
Elur-lursagua Chionomys nivalis
Rodentia Cricetidae
Ciconia nigra
Zikoin beltza Ciconia nigra
Ciconiiformes Ciconiidae
Cinclus cinclus
Ur-zozoa Cinclus cinclus
Passeriformes Cinclidae
Circaetus gallicus
Arrano sugezalea Circaetus gallicus
Accipitriformes Accipitridae
Cobitis calderoni
Mazkar arantzaduna Cobitis calderoni
Cypriniformes Cobitidae
Colias croceus
Kolia arrunta Colias croceus
Lepidoptera Pieridae
Coracias garrulus Coraciiformes Coraciidae
Coronella girondica
Hegoaldeko suge leuna Coronella girondica
Squamata Colubridae
Coturnix coturnix
Galeperra Coturnix coturnix
Galliformes Phasianidae
Crocidura russula
Satitsu arrunta Crocidura russula
Eulipotyphla Soricidae
Crocidura suaveolens
Baratze-satitsua Crocidura suaveolens
Eulipotyphla Soricidae
Cuculus canorus
Kuku arrunta Cuculus canorus
Cuculiformes Cuculidae
Cyanistes caeruleus
Amilotx urdina Cyanistes caeruleus
Passeriformes Paridae
Dama dama
Adarzabala Dama dama
Artiodactyla Cervidae
Delphinus delphis
Izurde arrunta Delphinus delphis
Cetartiodactyla Delphinidae
Dendrocopos leucotos
Okil gibelnabarra Dendrocopos leucotos
Piciformes Picidae
Dendrocopos major
Okil handia Dendrocopos major
Piciformes Picidae
Dendrocopos medius
Okil ertaina Dendrocopos medius
Piciformes Picidae
Dendrocopos minor
Okil txikia Dendrocopos minor
Piciformes Picidae
Dermochelys coriacea
Laut edo larruzko dortoka Dermochelys coriacea
Testudines Dermochelyidae
Discoglossus galganoi
Apo pintatu iberiarra Discoglossus galganoi
Anura Discoglossidae
Discoglossus jeanneae
Hegoaldeko apo pintatua Discoglossus jeanneae
Anura Discoglossidae
Dryocopus martius
Okil beltza Dryocopus martius
Piciformes Picidae
Eliomys quercinus
Soro-muxarra Eliomys quercinus
Rodentia Gliridae
Emys orbicularis
Apoarmatu istilzalea Emys orbicularis
Testudines Emydidae
Epidalea calamita
Apo lasterkaria Epidalea calamita
Anura Bufonidae
Eptesicus serotinus
Baratze-saguzarra Eptesicus serotinus
Chiroptera Vespertilionidae
Erinaceus europaeus
Triku arrunta Erinaceus europaeus
Erinaceomorpha Erinaceidae
Erithacus rubecula
Txantxangorria Erithacus rubecula
Passeriformes Turdidae
Eubalaena glacialis
Euskal balea Eubalaena glacialis
Cetartiodactyla Balaenidae
Falco columbarius
Belatz txikia Falco columbarius
Falconiformes Falconidae
Falco naumanni
Nauman belatza Falco naumanni
Falconiformes Falconidae
Falco peregrinus
Belatz handia Falco peregrinus
Falconiformes Falconidae
Falco subbuteo
Zuhaitz-belatza Falco subbuteo
Falconiformes Falconidae
Falco tinnunculus
Belatz gorria Falco tinnunculus
Falconiformes Falconidae
Felis silvestris
Basakatua Felis silvestris
Carnivora Felidae
Ficedula hypoleuca
Euli-txori beltza Ficedula hypoleuca
Passeriformes Muscicapidae
Fringilla coelebs
Txonta arrunta Fringilla coelebs
Passeriformes Fringillidae
Galemys pyrenaicus
Muturluzea Galemys pyrenaicus
Eulipotyphla Talpidae
Galerida cristata
Kutturlio arrunta Galerida cristata
Passeriformes Alaudidae
Gallinago gallinago
Istingor arrunta Gallinago gallinago
Charadriiformes Scolopacidae
Garrulus glandarius Passeriformes Corvidae
Gasterosteus aculeatus
Arrain hiruarantza Gasterosteus aculeatus
Gasterosteiformes Gasterosteidae
Glis glis
Muxar grisa Glis glis
Rodentia Gliridae
Grampus griseus
Izurde muturmotza Grampus griseus
Cetacea Delphinidae
Gypaetus barbatus Accipitriformes Accipitridae
Gyps fulvus
Sai arrea Gyps fulvus
Accipitriformes Accipitridae
Halichoerus grypus
Itsas txakur grisa Halichoerus grypus
Carnivora Pochidae
Hierophis viridiflavus
Suge berde-horia Hierophis viridiflavus
Squamata Colubridae
Hyla arborea
Zuhaitz-igel arrunta Hyla arborea
Anura Hylidae
Hyla meridionalis
Hegoaldeko zuhaitz-igela Hyla meridionalis
Anura Hylidae
Hypsugo savii
Savi saguzarra Hypsugo savii
Chiroptera Vespertilionidae
Ichthyosaura alpestris
Uhandre alpetarra Ichthyosaura alpestris
Caudata Salamandridae
Jynx torquilla
Lepitzulia Jynx torquilla
Piciformes Picidae
Lacerta schreiberi
Schreiber muskerra Lacerta schreiberi
Squamata Lacertidae
Lanius senator
Antzandobi kaskagorria Lanius senator
Passeriformes Laniidae
Larus argentatus
Kaio hauskara Larus argentatus
Charadriiformes Laridae
Lepus europaeus
Erbi europarra Lepus europaeus
Lagomorpha Leporidae
Lepus granatensis
Erbi iberiarra Lepus granatensis
Lagomorpha Leporidae
Lissotriton helveticus
Uhandre palmatua Lissotriton helveticus
Caudata Salamandridae
Luscinia megarhynchos
Urretxindorra Luscinia megarhynchos
Passeriformes Muscicapidae
Lutra lutra
Igaraba arrunta Lutra lutra
Carnivora Mustelidae
Lymnocryptes minimus
Istingor txikia Lymnocryptes minimus
Charadriiformes Scolopacidae
Lynx lynx
Ipar-katamotza Lynx lynx
Carnivora Felidae
Malpolon monspessulanus
Montpellierko sugea Malpolon monspessulanus
Squamata Psammophiidae
Marmota marmota
Marmota alpetarra Marmota marmota
Rodentia Sciuridae
Martes foina
Lepazuria Martes foina
Carnivora Mustelidae
Martes martes
Lepahoria Martes martes
Carnivora Mustelidae
Mauremys leprosa
Apoarmatu korrontezalea Mauremys leprosa
Testudines Geoemydidae
Meles meles
Azkonarra Meles meles
Carnivora Mustelidae
Merops apiaster
Erlatxoria Merops apiaster
Coraciiformes Meropidae
Micromys minutus
Uzta-sagua Micromys minutus
Rodentia Muridae
Microtus agrestis
Larre-lursagua Microtus agrestis
Rodentia Cricetidae
Microtus arvalis
Landa lursagua Microtus arvalis
Rodentia Cricetidae
Microtus cabrerae
Cabrera lursagua Microtus cabrerae
Rodentia Cricetidae
Microtus duodecimcostatus
Lursagu mediterranearra Microtus duodecimcostatus
Rodentia Cricetidae
Microtus gerbei
Satain piriniarra Microtus gerbei
Rodentia Cricetidae
Microtus lusitanicus
Lursagu lusitaniarra Microtus lusitanicus
Rodentia Cricetidae
Milvus migrans
Miru beltza Milvus migrans
Accipitriformes Accipitridae
Milvus milvus
Miru gorria Milvus milvus
Accipitriformes Accipitridae
Miniopterus schreibersii
Koba-saguzarra Miniopterus schreibersii
Chiroptera Miniopteridae
Montifringilla nivalis Passeriformes Passeridae
Motacilla cinerea
Buztanikara horia Motacilla cinerea
Passeriformes Motacillidae
Mus musculus
Etxe-sagua Mus musculus
Rodentia Muridae
Mus spretus
Landa-sagua Mus spretus
Rodentia Muridae
Mustela erminea
Erbinude zuria Mustela erminea
Carnivora Mustelidae
Mustela lutreola
Ur-ipurtatsa, Bisoi europarra Mustela lutreola
Carnivora Mustelidae
Mustela nivalis
Erbinudea Mustela nivalis
Carnivora Mustelidae
Mustela putorius
Ipurtatsa Mustela putorius
Carnivora Mustelidae
Mustela vison
Bisoi amerikarra Mustela vison
Carnivora Mustelidae
Myodes glareolus
Lursagu gorria Myodes glareolus
Rodentia Cricetidae
Myotis bechsteinii
Bechstein saguzarra Myotis bechsteinii
Chiroptera Vespertilionidae
Myotis blythii
Arratoi-belarri ertaina Myotis blythii
Chiroptera Vespertilionidae
Myotis emarginatus
Geoffroy saguzarra Myotis emarginatus
Chiroptera Vespertilionidae
Myotis myotis
Arratoi-belarri handia Myotis myotis
Chiroptera Vespertilionidae
Myotis nattereri
Natterer saguzarra Myotis nattereri
Chiroptera Vespertilionidae
Natrix maura
Suge biperakara Natrix maura
Squamata Colubridae
Natrix natrix
Suge gorbataduna Natrix natrix
Squamata Natricidae
Neomys anomalus
Cabrera ur-satitsua Neomys anomalus
Eulipotyphla Soricidae
Neomys fodiens
Ur-satitsu hankazuria Neomys fodiens
Eulipotyphla Soricidae
Neophron percnopterus Accipitriformes Accipitridae
Nyctalus lasiopterus
Gau-saguzar handia Nyctalus lasiopterus
Chiroptera Vespertilionidae
Nyctalus leisleri
Gau-saguzar txikia Nyctalus leisleri
Chiroptera Vespertilionidae
Nyctalus noctula
Gau-saguzar ertaina Nyctalus noctula
Chiroptera Vespertilionidae
Orcinus orca Cetartiodactyla Delphinidae
Oryctolagus cuniculus Lagomorpha Leporidae
Otus scops
Apo hontza Otus scops
Strigiformes Strigidae
Pandion haliaetus
Arrano arrantzalea Pandion haliaetus
Accipitriformes Pandionidae
Parnassius apollo
Apolo tximeleta Parnassius apollo
Lepidoptera Papilionidae
Passer domesticus
Etxe-txolarrea Passer domesticus
Passeriformes Passeridae
Pelobates cultripes
Apo ezproiduna Pelobates cultripes
Anura Pelobatidae
Pelodytes punctatus
Apo pikarta Pelodytes punctatus
Anura Pelodytidae
Pelophylax perezi
Ur-igel arrunta Pelophylax perezi
Anura Ranidae
Pernis apivorus
Zapelatz liztorjalea Pernis apivorus
Accipitriformes Accipitridae
Phocoena phocoena
Mazopa arrunta Phocoena phocoena
Cetartiodactyla Phocoenidae
Phoenicurus ochruros
Buztangorri iluna Phoenicurus ochruros
Passeriformes Muscicapidae
Phoenicurus phoenicurus
Buztangorri argia Phoenicurus phoenicurus
Passeriformes Muscicapidae
Pica pica
Mika Pica pica
Passeriformes Corvidae
Picus sharpei
Okil berdea Picus sharpei
Piciformes Picidae
Pipistrellus kuhlii
Kuhl pipistreloa Pipistrellus kuhlii
Chiroptera Vespertilionidae
Pipistrellus nathusii
Nathusius pipistreloa Pipistrellus nathusii
Chiroptera Vespertilionidae
Pipistrellus pipistrellus
Pipistrelo arrunta Pipistrellus pipistrellus
Chiroptera Vespertilionidae
Plecotus auritus
Belarrihandi arrea Plecotus auritus
Chiroptera Vespertilionidae
Plecotus austriacus
Belarrihandi grisa Plecotus austriacus
Chiroptera Vespertilionidae
Plecotus macrobullaris
Belarrihandi alpetarra Plecotus macrobullaris
Chiroptera Vespertilionidae
Prunella collaris
Mendi-tuntuna Prunella collaris
Passeriformes Prunellidae
Prunella modularis
Tuntun arrunta Prunella modularis
Passeriformes Prunellidae
Pyrrhocorax graculus
Belatxinga mokohoria Pyrrhocorax graculus
Passeriformes Corvidae
Pyrrhocorax pyrrhocorax
Belatxinga mokogorria Pyrrhocorax pyrrhocorax
Passeriformes Corvidae
Rana dalmatina
Baso-igel jauzkaria Rana dalmatina
Anura Ranidae
Rana iberica
Baso-igel iberiarra Rana iberica
Anura Ranidae
Rana temporaria
Baso-igel gorria Rana temporaria
Anura Ranidae
Rattus norvegicus
Arratoi arrunta Rattus norvegicus
Rodentia Muridae
Rattus rattus
Arratoi beltza Rattus rattus
Rodentia Muridae
Rhinechis scalaris
Eskailera-sugea Rhinechis scalaris
Squamata Colubridae
Rhinolophus euryale
Ferra-saguzar mediterraneoa Rhinolophus euryale
Chiroptera Rhinolophidae
Rhinolophus ferrumequinum
Ferra-saguzar handia Rhinolophus ferrumequinum
Chiroptera Rhinolophidae
Rhinolophus hipposideros
Ferra-saguzar txikia Rhinolophus hipposideros
Chiroptera Rhinolophidae
Rupicapra pyrenaica Cetartiodactyla Bovidae
Salamandra salamandra Anura Salamandridae
Sciurus vulgaris
Katagorri arrunta Sciurus vulgaris
Rodentia Sciuridae
Scolopax rusticola
Oilagorra Scolopax rusticola
Charadriiformes Scolopacidae
Sorex coronatus
Millet satitsua Sorex coronatus
Eulipotyphla Soricidae
Sorex minutus
Satitsu txikia Sorex minutus
Eulipotyphla Soricidae
Stenella coeruleoalba
Izurde marraduna Stenella coeruleoalba
Cetartiodactyla Delphinidae
Strix aluco
Urubia Strix aluco
Strigiformes Strigidae
Suncus etruscus
Satitsu etruriarra Suncus etruscus
Eulipotyphla Soricidae
Sus scrofa
Basurdea Sus scrofa
Cetartiodactyla Suidae
Sympetrum fonscolombii Odonata Libellulidae
Tadarida teniotis
Saguzar buztanluzea Tadarida teniotis
Chiroptera Molossidae
Talpa europaea
Sator arrunta Talpa europaea
Eulipotyphla Soricidae
Talpa occidentalis
Sator itxu iberiarra Talpa occidentalis
Eulipotyphla Talpidae
Tichodroma muraria
Harkaitz-txoria Tichodroma muraria
Passeriformes Tichodromadidae
Timon lepidus
Gardatxoa Timon lepidus
Squamata Lacertidae
Trachemys scripta
Floridako apoarmatua Trachemys scripta
Testudines Emydidae
Triturus marmoratus
Uhandre marmolairea Triturus marmoratus
Caudata Salamandridae
Troglodytes troglodytes Passeriformes Troglodytidae
Turdus merula
Zozo arrunta Turdus merula
Passeriformes Turdidae
Turdus philomelos
Birigarro arrunta Turdus philomelos
Passeriformes Turdidae
Tyto alba
Hontza zuria Tyto alba
Strigiformes Tytonidae
Uria aalge
Martina Uria aalge
Charadriiformes Alcidae
Azken espezieak

Erregistra zaitez

Erregistra zaitez!

· Parte hartu edukiak hornitzen eta eztabaidatzen 
 
· Igo itzazu argazkiak, bideoak, liburuak, estekak...